Srpen 2017

Seznam věcí, které chci za svůj život stihnout

28. srpna 2017 v 22:57 | Hemitson |  Ostatní
The Illusion of Beauty Regular

Nevím jestli jsem to někde viděla, ale jednoduše jsem si říkala, že by bylo fajn si něco takového sepsat na svůj blog. Vám to nejspíš nic neřekne, ale nebojde se, v pátek nebo v sobotu chystám článek, bohůžel s tématem školy, ale nic takového jako Back to shool to určitě nebude, protože sama takové články/videa nesnáším. Ono, když to člověk vidí už v Červenci, tak si říká jestli jsou ti lidi normální. :-D Seznam si budu doplňovat postupně, takže tady toho ze začátku nebude nijak moc.

1. Udělat řidičák
2. Vystavit svého psa na výstavě
3. Naučit psa agility
4. Mít celé kino pro sebe a někoho blízkého
5. Navštívit Čínu
6. Navštívit Canadu
7. Navštívit Španělsko
8. Procestovat celý svět (došlo mi, že to bude rychlejší napsat takhle :-D)
9. Úspěšně odmaturovat a dostat se na vysokou
10. Najít si práci, která mě bude bavit
11. Pořídit si koně
12. Pořídit si druhého psa
13. Najít si kluka u kterého si budu jistá tím, co cítím
14. Zkouknout s ním znovu všechny řady Game of Thrones
15. Mít svatbu na zámku
16. Naučit se francouzsky
17. Zlepšit se ve španělštině
18. Získat certifikát z Angličtiny
19. Bydlet aspoň nějakou část života mimo ČR
20. Udělat rodiče pyšnýma
21. Jít na koncert 5SOS, Simple Plan a Shawna Mendese
22. Zažít znovu koncert Imagine Dragons
23. Mít velkou místnost pouze s knihama
24. Uchovnit psa

Ženy, dívky

23. srpna 2017 v 20:05 | Hemitson |  Články na téma
Znám nesčetně mnoho žen i dívek, které mají tendenci se neustále podceňovat a urážet. Ani já nejsem vyjímka, ale narodily jsme se takové jaké jsme a musíme se naučit milovat samy sebe, jinak nemůžeme šířit lásku dál. Proto jsem se rozhodla sepsat dnešní článek.

quote, love, and book image

Staré věci

20. srpna 2017 v 13:13 | Hemitson |  Články na téma
Nedávno jsem se pozastavila nad myšlenkou, která mě donutila pořádně přemýšlet a následně sepsat i tenhle poměrně kratičký článek. Jedná se o to, že jsem několik dní zpátky myslela na to, že bych prodala některé věci, které už třeba nepotřebuju.

books, cafe, and coffe image
(více v C.Č.)

Recenze: Bez naděje- Colleen Hoover

17. srpna 2017 v 19:42 | Hemitson |  Recenze na knihy
Název: Bez naděje
Originální název: Hopeless
Autorka: Colleen Hoover
Žánr: romantika, drama
Překlad: Jana Jašová
Nakladatelství: YOLI, 2014


Mám tady před sebou skvělou knížku s názvem Bez naděje od úžasné autorky Colleen Hoover, kterou jsem přečetla tak 3x a určitě ne naposledy!
Ve zkratce je to příběh o dívce se jménem Sky, která bydlí u své adoptivní matky Karen, kde jsou dvě hlavní podmínky- nemají žádné připojení k internetu, dokonce ani televizi a to, že jí celý život učí doma, což se samozřejmě Sky nelíbí. Po měsící přemlouvání, do kterého se zapojila i její kamarádka Six, se jim Karen podařilo přemluvit a zapíše ji do posledního ročníku na střední. Po prvním dni školy narazí na beznadějného kluka Deana Holdera, který se jí hned na první pohled zalíbí. Jeho pověst ho trochu předchází, ale i přestože je Sky z prvního setkání vyděšená, začnou se postupem času vídat... Je tady však jedna zásadní otázka a to ta, jestli se Holder objevil v jejím životě náhodou nebo je za tím něco víc?
(více v C. Č.)

Seriály

14. srpna 2017 v 18:36 | Hemitson |  Články na téma

Zdravím vás všechny u nového článku a jelikož jsem šílený závislák na seriálech, rozhodla jsem se napsat článek zrovna o nich a podělit se tak s váma třeba o nějaké tipy! :-)

Budu se snažit vypsat sem několik mých oblíbených, ale třeba i ty méně oblíbené, protože 100 lidí= 100 chutí, no však to znáte. Pojďme rovnou na věc!

Ani si přesně nepamatuju, kdy má závislost na seriálech začala, ujíždím na nich odmalička- pokud můžeme počítat série Pokémonů, W.I.T.C.H. nebo Strážce vesmíru- myslím, že se to tak jmenovalo. :-D Už jako malá jsem toho sledovala hodně, ale tyhle seriály vám sem vypisovat opravdu nebudu. To jen tak pro doplnění. :-D
Více v C.Č.

Život se psem

12. srpna 2017 v 14:03 | Hemitson |  Psi
Jsou to přibližně 4 měsíce, co se mi život po pořízení mého prvního vlastního pejska nehorázně změnil a mohu říct, že i přes některé nevýhody- hlavně chlupy, je to pouze k lepšímu! Psa u domu jsme mívali vždycky, takže vlastně ani pořádně nevím jaké je to psa nemít, ale ani jednou nebyl úplně můj a vždycky to byl pejsek, který měl místo u boudy nebo na zahradě... Tudíž jsem se rozhodla sepsat pár věcí, jaké je to žít se psem v domě a u některých i mou představu, která se občas hned na začátku nenaplňuje. :-)

1. Už NIKDY nebudete chodit na záchod sami
Aspoň v mém případě to tak platí. Pokaždé, když si chci odskočit, můj pejsek běží oddaně za mnou a zkuste si ho zavřít za dveřmi, když na vás tak miloučce kouká, to jednoduše nejde!
Když se odcházím večer sprchovat, dělám to takticky, protože do sprchy se mnou opravdu nemůže. :-D Proto mu dávám najíst, aby mi ho nebylo líto, jak stojí nedočkavě za dveřmi= ale co si budem, granule sní během chvilky- hlavně, když se mu přidá i maso a už zase čeká až konečně vylezu. To je pak radosti!
(Více v C.Č.)

O mně

10. srpna 2017 v 0:32 | Hemitson
Články tohohle typu jsem nikdy neměla moc ráda. Nevěděla jsem, co o sobě napsat a vlastně stále nevím, jelikož se hledám.

Jsem studentka gymnázia, na které jsem šla s tím, že se možná konečně dozvím, co chci v životě dělat. Stále to nevím, ale zase se mi začíná vracet myšlenka jít na práva nebo psychologii.
Jsem srpnové dítě, ale více fascinující pro mě je sníh a možnost chodit jen tak bruslit na rybník. A ani mě netrápí fakt, že v zimě bývám více nemocná.

Můžu říct, že jsem cílevědomá, ale občas mívám tendence vše lehce vzdát. Naštěstí to ale nikdy neudělám a dotáhnu to dokonce. Možná i proto, že jsem trochu tvrdohlavá a musím si prosadit svoje. Na druhou stranu jsem ale duše, která dokáže každého vyslechnout. Ráda pomůžu, když to jde.

Miluju hudbu. V červnu 2018 jsem dokončila sedmý a poslední ročník prvního stupně v hraní na klavír. Do toho si občas zabrnkám na mé kytaře. Mám ráda jízdu na koních, ale dala jsem teď přednost kynologii a mému psovi, kterého nadevše miluji. A nesmím zapomenout na to, že jsem knihomol!

Na blogu plánuju nejméně jeden článek za měsíc, většinou recenze nebo nějaké názory- uvidíme, co všechno mě napadne. Nebudu se do ničeho nutit, protože by to nebylo úplně nejlepší.

Pro dnešek je to však vše, co jsem potřebovala na 'úvod' napsat, takže vám přeju krásný čtvrtek!

Hemitson.