Život se psem

12. srpna 2017 v 14:03 | Hemitson |  Psi
Jsou to přibližně 4 měsíce, co se mi život po pořízení mého prvního vlastního pejska nehorázně změnil a mohu říct, že i přes některé nevýhody- hlavně chlupy, je to pouze k lepšímu! Psa u domu jsme mívali vždycky, takže vlastně ani pořádně nevím jaké je to psa nemít, ale ani jednou nebyl úplně můj a vždycky to byl pejsek, který měl místo u boudy nebo na zahradě... Tudíž jsem se rozhodla sepsat pár věcí, jaké je to žít se psem v domě a u některých i mou představu, která se občas hned na začátku nenaplňuje. :-)

1. Už NIKDY nebudete chodit na záchod sami
Aspoň v mém případě to tak platí. Pokaždé, když si chci odskočit, můj pejsek běží oddaně za mnou a zkuste si ho zavřít za dveřmi, když na vás tak miloučce kouká, to jednoduše nejde!
Když se odcházím večer sprchovat, dělám to takticky, protože do sprchy se mnou opravdu nemůže. :-D Proto mu dávám najíst, aby mi ho nebylo líto, jak stojí nedočkavě za dveřmi= ale co si budem, granule sní během chvilky- hlavně, když se mu přidá i maso a už zase čeká až konečně vylezu. To je pak radosti!
(Více v C.Č.)

2. Plný pokoj hraček
Můj pokoj byl vždycky, tak trochu jeden velký nepořádek, ale už není. Nyní je to psí nepořádek a člověk si musí pořád dávat pozor na to, aby nešlápl na nějakou pískací hračku nebo balonek.

3. Spánek
Říká se, že po pořízení psa člověk lépe spí. V mém případě to platí, usínám okamžitě, což se dřív nestávalo.
Má to pouze jedno mínus. Stalo se mi to sice jen dvakrát, ale pocit to byl šílený. Jednoduše najednou cítíte, že na vás někdo zírá nebo vidíte na zemi stín a v té rozespalosti to občas trvá než si uvědomíte, že to není žádný paranormální jev, ale váš milovaný pes. :-)

4. Úklid, chlupy, příchod domů- jedna z nevýhod
Zejména u chlupatých psů je to trochu horší. Vezmete vysavač, uklidíte celý dům a za dva dny můžete znova, protože má přijít návštěva a vše musí být perfektní. :-) Nedokážu si představit týden, kdy bych do ruky vysavač nevzala minimálně jednou, protože návštěvy máme pořád. Naštěstí je teď léto a v altánku je to všem jedno. Takže tohle je snad jediná nevýhoda spjatá s chlupy, které jsou jednoduše všude. Mně jako milovníkovi psů už to ani tak nepřijde a u jiných pejskařů, kteří chlupy neřeší mi to nevadí, ale ne všem to může být příjemné a jelikož jsem na střední a bydlím s rodiči, kteří nepořádek netolerují, tak se dům snažím udržovat. Proto je celkem sranda i náš návrat domů z mokré louky a lesa. To pak strávíme dole v přízemí na schodech minimálně deset minut než se mi ho podaří vysušit a očistit. :-D

5. Pes nesmí do postele!
Ach ano, taky si pamatuju na čas, kdy jsem byla takhle naivní. Udělali jsme teda pravidlo, že na postel může pouze se mnou a v noci. Překvapivě funguje!

6. Vstávání
Moje představa byla, že si o prázdninách pospíme do 9. Samozřejmě tohle nefunguje. Snaží se mě budit už v 6, kdy mě začíná olizovat a já se mu s největší snahou snažím vysvětlit, že je ještě brzo, má spát a snažím se schovat do peřin. Nejpozději v 7:30 už ale opravdu musíme.

Samozřejmě to není všechno, tolik by se toho sem ani nevešlo, takže možná časem sepíšu ještě jeden článek. A jak to funguje u vás?

Přikládám ještě fotku z dob, kdy moje štěně mělo 2 měsíce a nevědělo, co to znamená slovo 'zlobit'. :-D


Užívejte prázdniny!

Hemitson.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *Mushroom* *Mushroom* | Web | 12. srpna 2017 v 16:01 | Reagovat

My máme taky takového gaučového psa, ale ona naštěstí téměř vůbec chlupy nepouští protože je taková "hrubosrstá" nebo jak to nazvat :D Původně jsme snažili ať spí na zemi, ale nevyšlo to a na postel prostě chodí kdy a jak chce. Záchod jí nějak nikdy nelákal a ani před koupelnou nikdy nečeká.. no a hraček také moc nemáme - ona totiž moc na hračky není, stačí jí jednou za čas nějaká pet lahev ze které může oddělit víčko a dalších pár týdnů to pak vyspává. :-D Ona je vlastně spíš jako kočka - pořád někde spí, občas skáče z okna a zabrala si vlastní křeslo. :D

2 Hemitson Hemitson | Web | 13. srpna 2017 v 11:43 | Reagovat

[1]: Tak to máte štěstí. :D
Hele ono je to možná i tím, že těm naším pejskům nejde odolat a člověk si je tam k sobě do postele prostě pustí. ♥ :D
:D To mě rozesmálo! :D Jaké máte plemeno?

3 *Mushroom* *Mushroom* | Web | 13. srpna 2017 v 12:22 | Reagovat

[2]: No ono se to těžko posuzuje. Dle paní od které jsme ji kupovali je to kříženec Grifonka Bruselského a Grifonka Belgického. Ovšem její uši naznačují že tam byla někde Čivava. Takže nejspíš takový mix Čivavy a Grifonka :-)

4 cedor cedor | Web | 13. srpna 2017 v 18:49 | Reagovat

Se psem žiju celý život koupili jsme si ho když jsem byl ve školce a teď jsem v druhaku na střední a furt ho mám. Se vším můžu jen souhlasit až na chalupy mám psa který nelíná 😁😊 ale jinak to je naprostá pravda 😂

5 Hemitson Hemitson | Web | 13. srpna 2017 v 19:32 | Reagovat

[4]: Tyjo, tak to má nádherný věk! A to, že nelíná, ti upřímně závidím. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama