Co mě naučil rok 2017

31. prosince 2017 v 0:51 | Hemitson |  Články na téma
Rok 2017 už je skoro za náma, což je vlastně docela vtipné, protože si pamatuju živě na Silvestr 2016, kdy jsem se radovala, že přichází rok se 17 na konci, protože 17 je mé číslo. Tenhle rok mě dost naučil a já toho hodlám využít do dalšího roku, protože člověk má na sobě neustále pracovat, aby se stal lepším, jak pro sebe, tak i pro své okolí.

2018, article, and christmas image
(klik na C. Č.)


1. Vážit si pravých lidí okolo
Bohůžel není tajemstvím, že se kolem nás nachází spousta falešných lidí, kteří se k nám ne vždy chovají fér, proto jsem se hned na začátku letošního roku zamyslela nad tím, koho mám ve svém životě, vyřadila ty falešné lidi a začala si více vážit času s lidmi, kteří mi za to stojí, mají mě rádi a já je.

2. I sny se plní
Vždycky jsem si přála vlastního pejska a letos se mi to splnilo. Jaké to bude plemeno jsem měla jasno od začátku, a když se zalíbilo i našim byla jsem vážně překvapená a začala hledat CHS. V lednu jsem na jednu perfektní narazila. Horší bylo, že až z Vysočiny, ale dálka se dá vždy nějak překonat. Když jsem chovatelku oslovila, zjistila jsem, že právě čekají vrh štěňátek. Pamatuju si, jak jsem se nemohla dočkat, ale 10.2. se mi narodil malý parťák. ♥ Nevěřím, že ten medvídek na fotce je on 10 měsíců zpět.

(foto: FB- Kladenský pes)

Taky jsem vděčná, že jsem letos mohla na Coloursy na úžasné Imagine Dragons. Pořád tomu nedokážu uvěřit.

3. Ne vždy dopadne vše tak, jak si přejeme
Pořízením pejska jsem veškerý svůj volný čas věnovala jemu, proto jsem se dobrovolně vzdala svého dosud největšího koníčku a lásce- jezdectví. Bohůžel i tohle se občas stává. Musíte něco obětovat. Bylo mi od začátku jasné, že nemůžu skloubit veškeré aktivity se školou a ještě se věnovat pejskovi, když jsem se kolikrát vracela ze stáje i v 9 v noci. Věřím ale, že jsem se s tímto sportem nerozloučila napořád, ale pouze dočasně.

4. Rodina nadevše
V Dubnu se odstěhoval i můj druhý brácha. Nicméně tenhle o něco dál a to na Slovensko. Miluju svou rodinu i přesto, jak se občas hádáme a tohle odloučení mě docela ranilo, ale co se dá dělat. Naštěstí jsou to jen cca 2 hodiny cesty a vídáme se vždy, kdy je to možné. Například tyhle svátky jsme je tady měli i s jeho manželkou až do včerejška.
Naučilo mě to více si vážit času, který s nimi jsem.

5. Užívat si krásu a klid přírody
Přírodu jsem milova vždycky, ale letos jsem se nějak více naučila ji vnímat a opravdu si užívat všechny ty výlety do posledního momentu.

6. Nespěchat na lásku
Už je to nějaký ten pátek, kdy nejsem ve vztahu. Není to tak, že bych nechtěla nebo by mě nikdo nechtěl, jednoduše nechci něco uspěchat a chci narazit na někoho, kdo bude stát opravdu za to a budu cítit ten pocit, že je to správně. Už se totiž nechci zranit. Nestarám se o to, abych hned teď musela někoho mít, věřím totiž, že se jednou ten pravý objeví.

7. Nebát se požádat ostatní o pomoc
Všichni se snažíme být strašně nezávislí, ale občas není na škodu někoho požádat o pomoc. Ti správní lidi vždy pomůžou. Nemusíme být na všechno sami.

8. Nenechat se zneužívat
Je hezké být na ostatní milý a nápomocný, někteří lidé toho však pozdějí začnou využívat a berou vás jako samozřejmost, proto se sebou nenechte zametat. Jak jsem četla: Be nice, but take no one's shit.

9. Nepřestávat vycházet z komfortní zony
Je skvělý pocit, když se něčeho bojíme a najednou to překonáme. Jdou tak nasbírat skvělé zkušenosti a vzpomínky. Život nesmí být nuda!

10. Zdraví je to nejdůležitější
K tomuhle ani snad nemám, co psát. Jednoduše si važte toho, že jste zdraví. Jsou takoví, kteří zdraví být chtějí, ale nemají to štěstí.

light, fireworks, and night image

Tak a jsme na konci- nejen tohoto článku, ale i roku. Přeju vám všem jen to nejlepší do dalšího roku, hodně štěstí, lásky a hlavně zdraví. Doufám, že nasbíráte hodně nových skvělých zážítků a třeba poznáte nové lidi, kteří váš rok jen a jen rozzáří!

Do komentářů mi prosím dejte vědět, jestli byste měli zájem o článek ohledně autoškoly (kterou jsem udělala cca 2-3 měsíce zpět) a taky jaký byl váš rok 2017. Nezapomeňte se rozepsat, ráda si všechny komentáře přečtu.

Užívejte poslední den tohoto roku!

2018, article, and new year image

(fotky we♥it)
Hemitson.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anička Anička | Web | 1. ledna 2018 v 19:55 | Reagovat

To jsou skvělé zkušenosti! I já jsem na tohle přišla. Doufám, že toho každý jednou docílí. Pejsek je vskutku boží ! :D <3 Co se týče jezdectví. Též jsem se ho bohužel musela vzdát. Bylo to (teď už vlastně loni :D) během maturity. Neměla jsem čas se učit, tak jsem přestala chodit a pak jsme se sestěhovali s přítelem. A to pak byl konec úplně. Chodím i nadále do školy a skloubit partnerský život, blog a školu s jezdectvím dohromady moc nejde. Věřím, že si občas zajezdím alespoň rekreačně :)

Článek o autoškole klidně napiš, i já už jí mám za sebou, tak by mě tvé dojmy zajímaly :D

Co se týče roku 2017, o to ještě budu psát článek. Tak se vše dozvíš tam :)

www.thewaybya.blogspot.cz

2 Mrtvá Duše Mrtvá Duše | Web | 3. ledna 2018 v 20:25 | Reagovat

:-D  :-D dobré zkušenosti

3 L. L. | Web | 4. ledna 2018 v 21:10 | Reagovat

S rodinou určitě souhlasím <3! a úplně super zkušenosti !.) U každého bodu jsem si hned něco vybavila :)

http://shardofdreams.blogspot.cz

4 Adela Adela | Web | 7. ledna 2018 v 17:20 | Reagovat

Tyjo, takových poznatků, to je super :) Já jich sice tolik neměla, ale zato jsem konečně našla část sebe a konečně mi došlo, že škola není všechno, že nemusím mít samé jedničky a hlavnější je užívat si s lidmi okolo než s učebnicí doma :)

5 Lu Lu | Web | 10. ledna 2018 v 23:12 | Reagovat

Veľmi peky článok :), môj minulý rok bol plný zaujímavých prekvapení a musím povedať, že v celku veľmi dobrý :)
<a href="http://lifeinpicturesbylu.blogspot.sk">LIFE IN PICTURES BY LU</a>

6 Jana Jana | Web | 13. ledna 2018 v 10:21 | Reagovat

Holka, máme to fakt dost podobný. Je hezký si na konci roku takhle sepsat všechno, co nás ten rok naučil a nenaučil. :-)

7 outcry outcry | Web | 15. ledna 2018 v 7:26 | Reagovat

Všechny body člověk tak nějak podvědomě ví, někdy je i dodržuje, ale ten zbytek neustále porušuje. Je to k zamyšlení :-)

8 VeJa VeJa | Web | 19. ledna 2018 v 12:27 | Reagovat

Fakt pekne napísané :D Ja som sa niektorým veciam už naučila :D
Mňa minulý rok naučil, že aj keĎ sa niekedy snažíš, nemusí to dopadnúť dobre a podla tvojich plánov.

9 Albertvep Albertvep | E-mail | Web | 5. června 2018 v 2:08 | Reagovat

The men's prostate is a vital part of a male's reproductive :. It secretes fluids that aid in the transportation and activation of sperm. The prostate can be found just as you're watching rectum, below the bladder and surrounding the urethra. When there is prostate problem, it is usually very uncomfortable and inconvenient for that patient as his urinary system is directly affected.

The common prostate health conditions are prostate infection, enlarged prostate and prostate cancer.

Prostate infection, often known as prostatitis, is among the most common prostate-related problem in men younger than 55 years of age. Infections from the men's prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis will be the least common coming from all forms of prostate infection. It is caused by bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients may feel fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by utilizing antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to help remedy the swelling.

Chronic bacterial prostatitis can be a condition of the particular defect inside gland as well as the persistence presence of bacteria inside the urinary tract. It can be a result of trauma on the urinary tract or by infections via the rest with the body. A patient may experience testicular pain, back pains and urination problems. Although it is uncommon, it can be treated by removal from the prostate defect then making use antibiotics and NSAIDs to treat the soreness.

Non-bacterial prostatitis is the reason for approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not even to create the causes of these conditions. Some researchers feel that chronic non-bacterial prostatitis occur due to unknown infectious agents while other believe intensive exercise and heavy lifting could cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a suitable diet is important. These are some with the steps you can take and also hardwearing . prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is critical for health and wellness and this will also keep your urinary track clean.

2. Some studies claim that a number of ejaculations each week will help to prevent cancer of prostate.

3. Eat steak moderately. It has been shown that consuming over four meals of beef per week will increase the risk of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an appropriate diet with cereals, vegetable and fruits to make sure sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most crucial measure to consider to ensure a proper prostate is always to go for regular prostate health screening. If you are forty years and above, you must choose prostate examination one or more times a year.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama