Únor 2018

Jak relaxovat

25. února 2018 v 17:47 | Hemitson |  Články na téma
Zdravím vás u dnešního článku zaměřeného na krásné a mně osobně příjemné téma, protože kdo nerad relaxuje? K mému překvapení jsem se ve svém životě setkala s lidmi, kteří to neumí a pořád musí využívat svůj čas k nějaké práci, proto se jim později stává, že mají úzkosti, jsou přepracovaní a unavení, což podle mě není vůbec zdravé pro tělo. Všichni si jednou za čas musíme odpočinout a já dnes přicházím s tipy, co můžete dělat. Navíc pro nás bloggery to může být chvíle, jak načerpat nápady pro naše články.

1. Pohodlné oblečení
Netuším, jak to máte nastavené doma třeba vy, ale v naší domácnosti existuje tzv. oblečení 'na doma'. Většinou jsou to pohodlné tepláky a trika, které nenosíme na veřejnost. Je to takový první způsob, jak se správně naladit, protože v úplých ryflích to určitě nepůjde.

book, coffee, and cozy image

DOGSIE #psiradost

16. února 2018 v 18:40 | Hemitson |  Psi
Zdravím vás všechny u nového článku, ve kterém se vám pokusím přiblížit jeden skvělý projekt spojený s pejsky.

Jedná se o DOGSIE (#psiradost), které vzniklo v létě roku 2016 a jako boj proti přeplněným stavům českých útulků a množírnám to napadlo dva sympatické kluky Tomáše a Matyáše.
Pojmuto je to formou balíčku 1x za měsíc, takže vlastně něco jako časopis pro nás lidi.
Nejenže zajistíte svému hafanovi pravidelný přísun dobrot, hraček a samozřejmě radosti z nových věcí, ale pomůžete tak i dobré věci, protože z každého balíčku putuje 20% výdělku na pomoc psům v nouzi!
Navíc objevíte nové hračky a pamlsky, které by vás třeba ani nenapadly mazlíkovi koupit. Můžu potvrdit! 😅 A dalším bonusem je, že nemusíte běhat nikde po obchodech a dokonce si tak i vy užijete společně s pejskem moment zvědavosti copak hafanovi asi zrovna nadělili.


Jak jsem se dostala k DOGSIE?

Já sama se o projektu dozvěděla teprve kolem Vánoc minulého roku při surfování po internetu a už tehdy mě to zaujalo, proto jsem ráda, že jsem se tomu mému puberťákovi rozhodla koupit tento balíček k jeho únorovým prvním narozeninám. A proto vznikl tento článek. Ráda bych to dostala k více pejskařům a zároveň se s vámi chci podělit o dojmy, které jsme měli my a co se v únorovém balíčku vlastně nacházelo.


Jak mi migréna ovlivňuje život

9. února 2018 v 20:10 | Hemitson |  Články na téma
Protože se čím dál, tím více častěji setkávám s lidmi, kteří ani zdaleka netuší, co to migréna je nebo naopak dělají chytré a popisují, že je to nic a pouhý výplod fantazie, rozhodla jsem se tomuto tématu věnovat dnešní článek. K lidem, kterým bych to ráda vytiskla velkým písmem a vrazila do ruky, se to sice nedostane, ale třeba si rádi počtou lidé s podobným problémem.

Mé problémy začaly už v dětství. Mohlo mi být takových 6 let, když jsem začala pociťovat první bolesti hlavy. Na mé opakované stížnosti se mi dostalo pouhé rady, abych se pořádně napila, že to přejde. Samozřejmě nepřešlo, proto začalo neustálé běhání po doktorech. Prošla jsem neskutečným množstvím vyšetření, ale na nic nepřišli. Tak jsem si postupně, jak šel čas, na bolest zvykla, protože mi nezbývalo nic jiného.
Přibližně v sedmé třídě se to začalo stupňovat. Pamatuji si do detailu na to, jak mě záchvaty začaly otravovat i ve škole. Nejhorší je to, že nikdy netušíte, kdy přijde. Já osobně jsem do dneška nezjistila ani můj spouštěč. Došlo to tedy do bodu, kdy se objevila migréna a začala se oznamovat 'blikáním v oku' neboli jakýmisi záblesky. Dost nepříjemná věc, kterou nikomu nepřeji zažít. Pak už to začíná.... bolest v oblasti čela- kolikrát mám pocit, že je to přímo uprostřed mé hlavy. Jakoby vás v hlavě někdo dokola mlátil. Veškerý zvuk je pro vás nepřítel a mně dokonce vadí velké množství světla. Po tomhle případě různých mžitek, kdy vidím docela dost špatně a po točení a bolesti hlavy se přidává nevolnost. V osmé a deváté třídě si už můj učitel a dokonce i ředitel zvykli na to, že mi bývá špatně a odváželi mě domů. Ze začátku jsem jim byla vděčná, protože v tu chvíli mě zachránili, ale postupně, kdy se to opakovalo a cestu k nám znali nazpaměť, jsem se začala cítit špatně. Byl to vnitřní pocit a jediné, co jsem si říkala na uklidnění byla věta, že za to nemůžu a nedokážu to zastavit.
Po příjezdu domů jsem byla ráda, když jsem se trefila klíčem do zámku a zamkla za sebou. Dalším nepřítelem pro mě byly schody do druhého patra, kde mám pokoj. Když jsem se konečně vyškrábala do patra a došla k posteli, zmohla jsem se na pouhé ulehnutí a spánek. Věci, které jsem potřebovala k životu byla tma a spánek.
Většinou to trvalo několik dní a dalo to na měsíc pokoj. Momentálně jsem v třeťáku na střední. Minulý rok jsem si myslela, že to třeba přešlo opět pouze na bolest hlavy, ale mýlila jsem se. Stalo se to zase, v ještě horší podobě.
Nejvtipnější na tom všem je, že má doktorka mi nepomohla, a když jsem jí na otázku: "Co na to berete a pomáhá vám?" odpověděla název tabletek- zmohla se pouze na: "To budu předepisovat ostatním." Tudíž jsem v tom sama.
Letos jakoby se opakovala má minulost, čeká mě spousty vyšetření, ať už EEG, sono nebo magnetická resonance, nakonec mi stejně dají pět popsaných A4 a k tomu žádné vysvětlení.

Pamatuju si na dny, kdy jsem se tak moc bála, že se to zrovna dneska objeví a vzala si jen tak preventivně tabletku, což je velká chyba. Jenže, když mám naplánováno něco důležitého a migréna se dostaví, jsem absolutně nepoužitelná, proto si jen vždycky přeju, aby mi dala pokoj. Jen jsem ráda za ty dny, kdy jsem v pohodě.

Tímto jsem vám doufám aspoň trošku nastínila, co vlastně takoví lidé cítí. Není to psáno za účelem vzbuzovat lítost, ale pouze dát ostatním vědět o co vlastně jde a vyvrátit fakt, že je migréna vymyšlená. Samozřejmě u každého člověka se to projevuje jinak. Někdo to má silnější, někdo slabší.

A taková poznámka na závěr: Velká bolest hlavy opravdu není migréna.

Související obrázek

Recenze: HP a Vězeň z Azkabanu- J. K. Rowling

3. února 2018 v 23:02 | Hemitson |  Recenze na knihy
Výsledek obrázku pro harry potter a vězeň z azkabanu 2017
Název: Harry Potter a vězeň z Azkabanu
Název v originále: Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Autorka: Joanne Kathleen Rowlingová
Žánr: fantasy, dobrodružná
Překlad: Vladimír Medek
Nakladatelství: Albatros, 2017

Jelikož jsem neskutečný fanda Harryho Pottera a nedávno jsem četla opět můj oblíbený díl, připravila jsem si pro vás dnes recenzi právě na tuto knihu a to Vězně z Azkabanu!
Abych to uvedla na pravou míru, Harry se v této knize vypravuje již potřetí do svého "domova" a to do školy čar a kouzel- Bradavic. Upřímně mu docela závidím.
Výsledek obrázku pro emoji png

A proč je zrovna tato kniha mou nejoblíbenější ze série? Na to existuje odpověď ve formě zrekapitulování děje (byla snaha to pojmout neurčitou formou, ať nic nevyzradím):
Harry se zde více seznamuje s minulostí svých rodičů. Zjišťuje, kdo byli jejich kamarádi, kdo je zradil a dokonce koho určili jeho kmotrem. V knize se setkáváme s bubáky, ale co je hlavní tak s mozkomory a novým kouzlem expecto patronum! Je toho však ještě víc- například, když Ron zjistí, co je jeho krysa vlastně zač, nebo když si Harry s Hermionou stihnou trochu pohrát s časem, přičemž zažijí dostatečné množství dobrodružství a neobejde se to ani bez překážek.

Související obrázek
(více v celém článku)