Březen 2018

Ideál krásy? Akné = nechutnost?

24. března 2018 v 13:07 | Hemitson |  Články na téma
Žijeme ve 21. století, kdy se všichni snaží šířit sebelásku, ale jakmile se na scéně objeví něco méně perfektního, začne se šířit obrovská vlna nevole. Všichni požadují, aby se na obrazovkách neukazovaly pouze dokonalosti, ale nedokážou se smířit s tím, když se na internetu (a nejen tam) objeví něco, co je zcela normální a lidské, tak co vlastně chtějí?

K tomuhle článku mě inspirovala fotka Justina Biebera, kterou jsem zahledla na Twitteru a následná diskuze pod fotkou. Je to absolutně k nepochopení.


Nejsem Justinova fanynka, ale tohle by mě jednoduše nenechalo chladnou, i kdyby na tom místě byl kdokoliv jiný. Copak nemá právo ukázat se na veřejnosti takový jaký je bez toho aniž by ho jiní lidé odsoudili, když je to celebrita? Je to přece člověk a nikde není zakázáno, aby se celebrity s akné nemohly objevovat na veřejnosti, tak proč tyhle rekce?

Akné se může objevit z několika důvodů. Hormony, slabá imunita, genetika, stres, léky a v případě celebrit bych si tipla i styl života, kdy cestují z místa na místo velmi často, čiže častá změna klimatu nemusí být vždy dobrá.


Afrika a problematika slonů

16. března 2018 v 19:50 | Hemitson |  Články na téma
Nedávno jsem se zůčastnila velice zajímavé přednášky, která se týkala problematiky zabíjení slonů v Africe a jelikož mě to zaujalo a dohnalo k přemýšlení, rozhodla jsem se sepsat článek právě s touto tématikou. Věřím, že se o tomhle musí dozvědět, co nejvíce lidí.

Přednášel Arthur F. Sniegon, který se svými přáteli založil neziskovou organizaci jménem save-elephants bojující proti zabíjení slonů především ve Střední Africe. Co mě nejvíce zarazilo bylo, že se dá podle všeho dostat v Africe k nelegální slonovině opravdu snadno.

30 000. Když vám píšu tohle číslo, běhá mi mráz po zádech. Je to totiž počet slonů zabitých ročně v Africe, jestli ne více. Všechno především kvůli poptávce po slonovině v Asii. Okolo 100 zabitých slonů denně.
Nevinná a krásná stvoření přicházejí o život kvůli sobeckým lidem. "Slon býval králem Savany a dnes je z něj štvaná zvěř." To je něco, co by se na tomto světě dít nemělo.

Nejdříve byli lidmi vyhubeni severoafričtí sloni.
Ještě ve čtyřicátých letech dvacátého století žilo v Africe 5 - 10 milionů slonů. Na počátku osmdesátých let toto číslo kleslo na přibližně 1 300 000 a na 700 000 na konci osmdesátých let. Dnes žije v celé Africe asi jen 450 000.
Existují dva druhy afrických slonů - slon pralesní:


a slon savanový, kteří se oba liší způsobem života i tělesnou stavbou.


Seriály, které momentálně sleduju

10. března 2018 v 18:23 | Hemitson |  Články na téma
Zdravím váš všechny u dnešního článku zaměřený na seriály. Tentokrát, ale pouze na ty, které sleduju.
Opět se můžete nechat inspirovat a zároveň mi můžete do komentářů napsat ty vaše.

Související obrázek

Nejspíš nebude žádné překvapení, když začnu právě tímto seriálem. Neznám moc lidí, kteří by na něj alespoň jednou nenarazili. Za mě byla první série o něco lepší, méně profláklá a zajímavá, co se týče příběhu. Druhá má o něco více zvratů, ale už to nemám takové, že bych se nemohla dočkat dalšího dílu. Spíš bych řekla, že na to teď koukám hlavně kvůli obsazení a hereckým výkonům, které ze sebe dávají.
Každopádně, kdybych se měla vrátit zpátky, tak absolutně nelituju, že jsem seriál, který začal vraždou známého kluka na střední, začala sledovat.
Hodnocení: 9/10

Betty, riverdale, and jughead jones image
(více v celém článku)

Způsoby šetření

3. března 2018 v 21:08 | Hemitson |  Články na téma
Jelikož zbožňuju cestování, přemýšlela jsem jaký článek napsat právě v tomto duchu, i přestože už jsem delší dobu nikde v zahraničí nebyla (pokud nepočítám Slovensko), ale utěšuje mě představa, že za dva měsíce budu ve Švédsku. Tam vám budu samozřejmě fotit a nějaký článek napíšu, ale co teď?

Po delším přemýšlení jsem si teda řekla, že k cestování jsou většinou potřeba peníze (pokud se nerozhodnete vyrazit stopem- i když stejně potřebujete aspoň nějakou korunu na občerstvení), proto bude dnešní článek zaměřený na způsoby, kterými se dá našetřit.

gold, inspiration, and pretty image