Duben 2018

Jazyky

28. dubna 2018 v 13:21 | Hemitson |  Články na téma
Nedávno jsem viděla jeden skvělý obrázek na kterém bylo napsáno, jak je úžasné, když vám cizí slova dávají stejný smysl jako ve vašem rodném jazyce. To mě donutilo zamyslet se nad tím hlouběji.

Odkud jazyk pochází? Jak vznikl? Jak vlastně vznikly všechny jazyky na světě? Když teď odbočím od stavění Babylonské věže. Zamysleli jste se nad tím někdo hlouběji? Přiznám se, že jsem věřící, ale člověk si musí klást otázky, aby se dozvěděl a naučil se novým věcem.


Dělala jsem různé výzkumy a představovala si, jak vám v tomhle článku řeknu jeden závěr, ale ono nic. Nikdo přesně neví, jak jazyk vznikl. Existují jen teorie a vlastně to tak nějak dává i smysl.

První zkušenost s výstavou psů

15. dubna 2018 v 14:07 | Hemitson |  Psi
Zdravím vás všechny u dnešního nového článku, který se bude týkat psů. Jak už někteří možná víte, miluju pejsky a před rokem jsem si koupila psa Sheltie, který mi úplně změnil život. Poznala jsem skvělé lidi, kteří se stali mou pejskařskou rodinou a získala hodně nových zážitků a zkušeností.

Jedna z nich se týká výstavy, o které bych vám ráda povyprávěla.

quotes image

Návštěva divadla - Hamlet

8. dubna 2018 v 14:57 | Hemitson |  Články na téma
Asi měsíc zpátky jsem měla šílené nutkání navštívit divadlo a Prahu, takže nejlíp nějaké představení rovnou tam. To mi ale momentálně vůbec nevychází, jelikož bydlím ne úplně blízko.

Každopádně jsem se týden na to dozvěděla, že k nám do Slezska zavítá rodák z Bohumína Patrik Děrgel jako Hamlet. A pak, že nám život občas nepřihrává do karet.

Kdo by neznal Hamleta? Slavné dílo od stejného autora, který napsal ještě slavnějšího Romea a Julii. Williama Shakespeara.

více v celém článku

Jaro

1. dubna 2018 v 0:14 | Hemitson |  Články na téma

Přeju vám všem krásný den a příjemné Velikonoce. Doufám, že si všichni užíváte oddéchového času, kdy můžeme načerpat energii a můžete se radovat ze sluníčka.

Pokud můj blog čtete pravidelněji, tak jste si možná všimli, že jsem psala články o podzimu a zimě, proto nejspíš nebude překvapením, že dneska přicházím právě s tímto článkem. Snažila jsem se opět vybrat pár věcí, které mě dokážou na jaře okouzlit a inspirovat tím tak i vás. Příjemné čtení!