Květen 2018

Hej Danmarkღ

26. května 2018 v 16:08 | Hemitson |  Cestovatelské střípky
Ach Dánsko, nosím tě v srdci a nedokážu zapomenout. Nedokážu zapomenout na ty dva slunečné dny, kdy jsem se procházela po tvé půdě.
Všude okolo mě bylo tolik objektů, které mi jako kouzlem otevřely oči i srdce dokořán.
Obzvlášť Kodaň. Znovu jsem díky ní ožila.

Když jsem se procházala po místě jménem Nyhavn, nemohla jsem spustit oči z tolika barev, které se kolem mě rozprostíraly jako duha. A ten život! Byla jsem zrovna u jedné z kaváren, když jsem uslyšela staršího chlapíka v klobouku s kytarou a malou harmonikou, kterou střídal se zpěvem. V tu chvíli jsem dokonce i zapomněla na ty lidi všude okolo.


S láskou tě nenávidím

6. května 2018 v 17:31 | Hemitson |  Recenze na knihy
Název: S láskou tě nenávidím
Název v originálu: Because You Love to Hate Me
Sestavila Ameriie
Překlad: Tomáš Bíla
Nakladatelství: CooBoo, 2018

Konečně jsem se dostala k napsání nové recenze a jsem ráda, že je to zrovna tato kniha 13ti povídek o ničemnosti. Ve zkratce v ní najdete povídky od 13ti různých autorů, kteří vám představí padouchy v trochu jiném světle až vám jich nakonec bude možná i trochu líto.

Já osobně se o této knize dozvěděla teprve v knihkupectví, kde zůstal poslední výtisk a doslova hned na první pohled mě dostal. "Nesuď knihu podle obalu." Já vím, jenže u téhle knihy to jednoduše nejde. Tak povedou obálku jsem už dlouho neviděla, a když jsem si přečetla informace, co v sobě tato kniha skrývá, neváhala jsem ani chvíli a koupila jsem ji. Jaká byla se dočtete v článku.