Červen 2018

Jak jsem dělala FCE zkoušku

30. června 2018 v 19:04 | Hemitson |  Články na téma
Zdravím, dnes jsem se rozhodla vám napsat o tom, jak jsem udělala FCE zkoušku a o tom, jaké to vlastně všechno bylo.

Jak jsem se k tomu rozhodla?

V prváku na gymplu jsem byla několik dní v Anglii, kde jsem se seznámila s učitelkou, která tento zájezd organizovala a zároveň je koordinátorka spolupráce s Cambridge Centrem na naší škole. Do té doby jsem vlastně ani nevěděla, že takový typ jako zkoušky FCE, CAE... existuje.
Každopádně, když jsem se to dozvěděla, začala jsem zvažovat kurzy, které nabízela jako přípravu.
Musím říct, že hlavním rozhodnutím bylo to, že mám rodinu v Canadě a normální vyuka mi nepřinášela nic nového, jelikož výuka na střední je něco okolo úrovně B1 a já jsem se chtěla hlavně kvůli té rodině zlepšovat. Angličtinu jsem vždycky milovala, vždycky jsem se koukala na seriály a filmy v angličtině a bavilo mě v ní i číst.


Pixers + soutěž o obraz

23. června 2018 v 19:22 | Hemitson |  Ostatní
Zdravím vás u dnešního článku, ve kterém vám představím mou spolupráci s firmou Pixers!

Na začátek bych ráda zmínila, že v této firmě vyrábí fototapety, obrazy a plakáty podle přání zákazníků. Máte možnost si vybrat z široké nabídky různých motivů, u které nejspíš strávíte několik dní jako já, kdy jsem se nedokázala vůbec rozhodnout, ale taková já jsem. Věčně nerozhodná.
Ale jak Albus Brumbál řekl: "Naše rozhodnutí ukážou, kým skutečně jsme." Takže take your time!

Související obrázek

Jak jsem se k spolupráci dostala?

Během Března jsem obdržela e-mail se zajímavou nabídkou spolupráce. Nejdříve jsem přemýšlela, jak to na blog zařadím - přece jen píšu články o mém životě, recenzuju knížky a sem tam napíšu nějakou tématovku, takže jsem úplně nevěděla, jak se mi to na blog bude hodit. Nakonec jsem se ale rozhodla, že to zkusím. Člověk by měl umět přijímat a zkoušet nové. Jako já v tomto případě, kdy jsem si poprvé zkusila spolupráci na blogu s firmou.

Den oceánů 8.6.

8. června 2018 v 22:02 | Hemitson |  Články na téma

Vypadá to krásně že? Ale jak se říká, krása je pomíjivá, a jak dlouho nám vydrží tahle krása oceánů? Jak dlouho, než se začnou na březích objevovat různé plasty a udušená zvířata? ... Ono se to vlastně tak nějak už děje a je jen na nás, zda tomu dáme stop nebo se celá situace jen zhorší.

V poslední době se čím dál více začínám soustředit na články, kde je jakýmkoliv způsobem zmíněno životní prostředí a náš dopad na něj. Dnes je den oceánů. Oceány pokrývají cca 360 milionů kilometrů čtverečních, což je více než 70 % povrchu Země a překvapivě nás tak ovlivňují - především klima. Navíc je v něm zastoupen skoro 1 milion živočisných a rostlinných druhů.