Červenec 2018

Chvilka uvědomění na Slovensku

26. července 2018 v 6:00 | Hemitson |  Cestovatelské střípky
Zdravím vás všechny u dnešního článku, ve kterém vám napíšu o mém spontánním výletu na Slovensko! 🌎🚄

Dva týdny dozadu jsem napsala článek o nelehké situaci v mém životě, ale nějak nemám na to, abych ho zveřejnila. Ale ve zkratce jsem to už u nás doma (nebo teda spíše v Česku) nedokázala vydržet a jelikož bydlí můj brácha s jeho manželkou na Slovensku docela blízko Bratislavy, rozhodla jsem se, že k nim zavítám na 8 dní na návštěvu. V neděli 16.7. jsem se s nimi domluvila a v pondělí jsem už seděla v přeplněném vlaku směr Trnava. Nejhorší bylo opravdu to, že si člověk neměl vůbec kam sednout. Nějak jsem nečekala, že v pondělí ráno pojede tolik lidí vlakem, i přestože jsou prázdniny. Nakonec jsem si s mým psem sedla na schody u dveří, kde už sedělo i pár dalších jedinců.

Když jsme konečně dorazili do Trnavy, vyzvedl mě můj brácha a jeli jsme do Dobré Vody, kde si pořídili vlastní domeček. Krásná, malá vesnička a nemůžu si pomoct, ale musím ji přirovnat k vesníčkám na Jižní Moravě. Jen ty sklípky chyběly, i když věřím, že tam někde nějaké byly!

V pondělí jsme teda spíše odpočívali a probírali všechny nové věci v našich životech. Vysvětlili mi, co je všude v okolí, kam se můžu zajít podívat, když oni budou v práci a já pozorně poslouchala.

Další den jsem se tedy vydala na zříceninu hradu Dobrá Voda. Zajímavá byla turistická trasa, které vedla přes hřbitov. Navíc já chodila jedině se psem, takže mi bylo blbé tam s ním lézt. Jsem zvyklá, že psi na hřbitov spíše nemohou. Ale zákaz nikde nebyl, tak jsme rychle prošli a pokračovali dál. Po cestě jsem nikoho nepotkala, ale na hradu bylo překvapivě docela dost lidí.


YouTube ohínky 🔥🔥🔥

13. července 2018 v 23:46 | Hemitson |  Články na téma
Já teda jako nevím. Takovýhle článek jsem původně VŮBEC, ale opravdu vůbec neplánovala, protože to nezapadá do kontextu mého blogu, ale je čtvrtek 12.7. 0:52 v noci (tenhle článek vyjde určitě později) a já si tak nějak vzhledem k událostem, které se teď momentálně dějí na sociálních sítí, nedokázala pomoct.

Nevím, jak to máte se sledováním YouTube scény, ale když jsem si toho všimla já, tak už o tom ví nejspíš všichni, kdo se pohybují někde na Twitteru, IG apod... jelikož je toho snad plný internet.

Nejde ani tak o samotný spor, jako spíš o to, aby si lidi uvědomili, že ve vztahu jsou dva. Proto budu ráda, když si článek i vzhledem k tématu přečtete dokonce a napíšete mi, co si o tom myslíte.


Recenze: Tvář vody - Guillermo Del Toro, Daniel Kraus

7. července 2018 v 21:49 | Hemitson |  Recenze na knihy
Musím hned na začátek říct, že takový nápad, který byl obsažen v knize, již vám budu dnes recenzovat, jsem ještě nikde jinde neviděla/neslyšela. A co je víc, než originální děj?

Název: Tvář vody
Název v originálu: The Shape of Water
Autor: Guillermo Del Toro, Daniel Kraus
Překlad: Filip Drlík
Nakladatelství: Host, 2018

Vlastními slovy bych děj shrnula jako neobyčejnou lásku mezi ženou a tvorem, který si jen svou existencí dokáže každého získat. Tedy skoro každého, kdo má cit pro přírodu a vzácnost, kterou tento tvor představuje. Jenže to bychom nebyli my lidé, kdybychom se tak krásného posledního tvora na naší planetě nepokusili chytit a zničit...

Jenže vlastně tak nějak díky této hamižnosti ho poznala Elisa, uklízečka v Occamově středisku. A protože vám nechci více prozrazovat, právě tím to tak nějak všechno začíná.