Srpen 2018

Recenze: Obraz Doriana Graye

28. srpna 2018 v 17:05 | Hemitson |  Recenze na knihy
U téhle knihy jsem se rozhodla, že na ni napíšu samostatnou recenzi, jelikož mě zatím z přečtených knih k maturitě zaujala nejvíc.

Název: Obraz Doriana Graye
Název v originálu: The Picture of Dorian Gray
Autor: Oscar Wilde
Překlad: Kateřina Hilská
Nakladatelství: Omega, 2013

Děj se odehrává v Londýně v 19. století. Malíř Basil namaluje obraz mladého šlechtice Doriana Graye, kterého pro jeho krásu a nevinnost bezmezně zbožňuje. Při malbě Dorian rozmlouvá s Basilovým 'zkaženým' přítelem Henrym. Basilovi se vůbec nezamlouvalo to, že se tito dva seznámili. Bál se, že by lord Henry dokázal Doriana zkazit. Při promluvě Dorianovi dojde pomíjivost života a pronese přání, aby veškeré známky stáří a úpadku za něj nesl obraz.
Když dostane obraz jako dar, po čase si všimne změn, které se na obraze začnou projevovat. Začne žít zhýralým životem a jeví se jako zkáza pro druhé.
Dorian však vůbec nestárne a vypadá stejně nevinně jako úplně na začátku, kdy mu bylo 20 let.
A protože vám nechci prozrazovat, jak vše dopadne, budete si knihu muset buď přečíst nebo si pustit film.Čas připravit se na podzim a zimu

25. srpna 2018 v 13:50 | Hemitson |  Ostatní
Když mi ve schránce gmailu přistala nabídka od e-shopu Manzara, byla jsem docela skeptická, jelikož vybírat zimní bundy a celkově věci na podzim v srpnu - je alespoň pro mě docela brzo. Každopádně pak jsem si uvědomila, že jsem si už jednu bundu pořídila v červenci, tak proč ne i teď? Vzala jsem to tedy jako takovou challenge a zároveň inspiraci.

S nastávajícím novým školním rokem (a také ročním obdobím) si člověk jednoduše musí do šatníku pořídit nějakou novinku, a protože je září dost záludné, je třeba se poohlídnout po nějaké té bundě či svetříku. Vždyť i právě teď, když se podívám z okna, vidím mlhu, dešťové kapky a ven by ani psa nevyhnal. Na stránkách prodávají i dámské zimní bundy a spostu dalších krásných nejen zimních kousků. Já vám teď ukázu ty, které zaujaly mě.

Vždycky jsem milovala kožené bundy. Sama doma jednu mám, ale už asi dva roky, takže bych si měla pořídit nějakou novou. Z nabídky mě zaujaly zejména tyto:

Nikdy bych nevěřila, že se mi bude líbit něco růžového, ale tahle mě oslovila hned, když jsem ji uviděla.

Nicméně dost se mi líbily i tyhle dva kardigany, které jsou jak stvořené pro podzim a sako, pokud ještě nechcete sahat po bundě.


Těchto pět kousků se mi líbí rozhodně nejvíce, ale mají jich v nabídce daleko víc.
Dokonce nabízí i krásné svetry, takže pokud jste fanouškem podzimu a módy, rozhodně si vyberete!

Nakupujete přes internet nebo spíše v kamenných obchodech? Vybrali byste si také něco z toho, co se líbí mně?

Hemitson.

Štěstí nekoupíš? Co zvážit při pořizování psa?

21. srpna 2018 v 21:09 | Hemitson |  Psi
Včera jsem zažila, tak moc sluníčkový den, až tomu sama skoro nevěřím!
Fenka mé kamarádky dva měsíce zpět přivedla na svět devět rozkošných malých bílých kuliček Bílého švýcarského ovčáka. A to bych nebyla já, abych se na ně nezajela s mým pejskem podívat.
Byla to příjemná zkušenost pro nás oba a samozřejmě, že se nám ani jednomu nechtělo jet zpět domů.


Teď ale k té hlavní věci. Chvíli jsme se dostaly k otázce ceny - jelikož mají ještě volnou fenku a pejska a zrovna, když jsem u nich byla, tak jim na pejska psali zájemci. Bohužel couvli, když se dozvěděli cenu. To mě donutilo zamyslet se nad tím, co ti lidi tedy vlastně chtějí?
Možná budu v dnešním článku znít poněkud ostřeji, ale myslím to jen dobře.

Občas nerozumím sama sobě

11. srpna 2018 v 23:59 | Hemitson |  Prostor pro myšlenky
Ten nadpis mluví opravdu sám za sebe. Jsou chvíle, kdy jsem si ve svém životě alespoň trochu jistá, co od něj vlastně očekávám. Jdu si za svými sny, užívám si své koníčky a do toho podnikám různé výlety a sbírám zkušenosti, které by se mi v budoucnu mohly hodit nebo naopak dotváří mou osobnost, kterou si ve svých devatenácti letech stále utvářím - a věřím, že si ji člověk utváří po celý život.


Já vs. Maturitní četba #1

1. srpna 2018 v 22:31 | Hemitson |  Já vs. Maturitní četba
Zdravím vás u nového článku, tentokrát zaměřeného na tři knížky, ke kterým mám zpracovaný už i rozbor k maturitě, a tak jsem si řekla, že by nebylo od věci vám je sem vypsat a pokud budete taky maturovat, třeba vás inspirovat tím, co si můžete (ne)přečíst.

Hamlet - William Shakespeare

Kdo by neznal dramatické dílo o princi Hamletovi, který přijde o svého otce rukou strýce? Troufám si říct, že pokud jste ho nečetli, museli jste o něm nejméně jednou v životě slyšet, protože samotný Shakespeare se ve škole probírá docela dost.
Hamletovi se zjeví duch otce s velkým tajemstvím toho, kdo jej zabil. Předstírá šílenství, snaží se dostat vrahovi pod kůži. A konec je tak tragický až si vlastně kladete otázku jestli to muselo skončit až takhle moc špatně.

Pokud jste četli můj článek o tom, jak jsem byla na Hamleta v divadle, mohli jste zjistit, že to dílo miluji a nečetla jsem ho tedy poprvé v životě. Ale chci si jednoduše před maturitou přečíst všechny díla znovu. A dobře jsem udělala.

Hamlet se čte z mého pohledu opravdu dobře. Dílo není obsáhlé, takže to nečtenář může brát jako výhodu a zároveň děj ubíhá rychle, takže si toho ani nevšimnete a budete u konce. Objevuje se zde zrada, nenávist, pomsta, ale i láska.

Dílo mohu k maturitě jen doporučit! 5/5