Cestovatelské střípky

Chvilka uvědomění na Slovensku

26. července 2018 v 6:00 | Hemitson
Zdravím vás všechny u dnešního článku, ve kterém vám napíšu o mém spontánním výletu na Slovensko! 🌎🚄

Dva týdny dozadu jsem napsala článek o nelehké situaci v mém životě, ale nějak nemám na to, abych ho zveřejnila. Ale ve zkratce jsem to už u nás doma (nebo teda spíše v Česku) nedokázala vydržet a jelikož bydlí můj brácha s jeho manželkou na Slovensku docela blízko Bratislavy, rozhodla jsem se, že k nim zavítám na 8 dní na návštěvu. V neděli 16.7. jsem se s nimi domluvila a v pondělí jsem už seděla v přeplněném vlaku směr Trnava. Nejhorší bylo opravdu to, že si člověk neměl vůbec kam sednout. Nějak jsem nečekala, že v pondělí ráno pojede tolik lidí vlakem, i přestože jsou prázdniny. Nakonec jsem si s mým psem sedla na schody u dveří, kde už sedělo i pár dalších jedinců.

Když jsme konečně dorazili do Trnavy, vyzvedl mě můj brácha a jeli jsme do Dobré Vody, kde si pořídili vlastní domeček. Krásná, malá vesnička a nemůžu si pomoct, ale musím ji přirovnat k vesníčkám na Jižní Moravě. Jen ty sklípky chyběly, i když věřím, že tam někde nějaké byly!

V pondělí jsme teda spíše odpočívali a probírali všechny nové věci v našich životech. Vysvětlili mi, co je všude v okolí, kam se můžu zajít podívat, když oni budou v práci a já pozorně poslouchala.

Další den jsem se tedy vydala na zříceninu hradu Dobrá Voda. Zajímavá byla turistická trasa, které vedla přes hřbitov. Navíc já chodila jedině se psem, takže mi bylo blbé tam s ním lézt. Jsem zvyklá, že psi na hřbitov spíše nemohou. Ale zákaz nikde nebyl, tak jsme rychle prošli a pokračovali dál. Po cestě jsem nikoho nepotkala, ale na hradu bylo překvapivě docela dost lidí.

Hej Danmarkღ

26. května 2018 v 16:08 | Hemitson
Ach Dánsko, nosím tě v srdci a nedokážu zapomenout. Nedokážu zapomenout na ty dva slunečné dny, kdy jsem se procházela po tvé půdě.
Všude okolo mě bylo tolik objektů, které mi jako kouzlem otevřely oči i srdce dokořán.
Obzvlášť Kodaň. Znovu jsem díky ní ožila.

Když jsem se procházala po místě jménem Nyhavn, nemohla jsem spustit oči z tolika barev, které se kolem mě rozprostíraly jako duha. A ten život! Byla jsem zrovna u jedné z kaváren, když jsem uslyšela staršího chlapíka v klobouku s kytarou a malou harmonikou, kterou střídal se zpěvem. V tu chvíli jsem dokonce i zapomněla na ty lidi všude okolo.

Trnava a okolí

24. října 2017 v 18:34 | Hemitson

Ohlašuje se vám spokojená Hemitson s kakaem v ruce, hotovýma povinnostma pro dnešek a s vědomím, že si místo školy zítra jede na exkurzi a vůbec jí neštve, že vstává už ve 4 ráno, protože se tak alespoň vyhne škole.

Tak a je to, konečně jsem našla čas sepsat článek, konkrétně o Trnavě, kterou jsem navštívila letos několikrát a je to vlastně důvod, proč tento článek nevyšel o víkendu, jak je ve zvyku. Bohůžel u sebe momentálně nemám foťák, takže předem upozorňuju, že fotky nejsou mé a jsou z googlu.

Související obrázek
 
 

Reklama