Já vs. Maturitní četba

Já vs. Maturitní četba #1

1. srpna 2018 v 22:31 | Hemitson
Zdravím vás u nového článku, tentokrát zaměřeného na tři knížky, ke kterým mám zpracovaný už i rozbor k maturitě, a tak jsem si řekla, že by nebylo od věci vám je sem vypsat a pokud budete taky maturovat, třeba vás inspirovat tím, co si můžete (ne)přečíst.

Hamlet - William Shakespeare

Kdo by neznal dramatické dílo o princi Hamletovi, který přijde o svého otce rukou strýce? Troufám si říct, že pokud jste ho nečetli, museli jste o něm nejméně jednou v životě slyšet, protože samotný Shakespeare se ve škole probírá docela dost.
Hamletovi se zjeví duch otce s velkým tajemstvím toho, kdo jej zabil. Předstírá šílenství, snaží se dostat vrahovi pod kůži. A konec je tak tragický až si vlastně kladete otázku jestli to muselo skončit až takhle moc špatně.

Pokud jste četli můj článek o tom, jak jsem byla na Hamleta v divadle, mohli jste zjistit, že to dílo miluji a nečetla jsem ho tedy poprvé v životě. Ale chci si jednoduše před maturitou přečíst všechny díla znovu. A dobře jsem udělala.

Hamlet se čte z mého pohledu opravdu dobře. Dílo není obsáhlé, takže to nečtenář může brát jako výhodu a zároveň děj ubíhá rychle, takže si toho ani nevšimnete a budete u konce. Objevuje se zde zrada, nenávist, pomsta, ale i láska.

Dílo mohu k maturitě jen doporučit! 5/5

 
 

Reklama