Ostatní

Pixers + soutěž o obraz

23. června 2018 v 19:22 | Hemitson
Zdravím vás u dnešního článku, ve kterém vám představím mou spolupráci s firmou Pixers!

Na začátek bych ráda zmínila, že v této firmě vyrábí fototapety, obrazy a plakáty podle přání zákazníků. Máte možnost si vybrat z široké nabídky různých motivů, u které nejspíš strávíte několik dní jako já, kdy jsem se nedokázala vůbec rozhodnout, ale taková já jsem. Věčně nerozhodná.
Ale jak Albus Brumbál řekl: "Naše rozhodnutí ukážou, kým skutečně jsme." Takže take your time!

Související obrázek

Jak jsem se k spolupráci dostala?

Během Března jsem obdržela e-mail se zajímavou nabídkou spolupráce. Nejdříve jsem přemýšlela, jak to na blog zařadím - přece jen píšu články o mém životě, recenzuju knížky a sem tam napíšu nějakou tématovku, takže jsem úplně nevěděla, jak se mi to na blog bude hodit. Nakonec jsem se ale rozhodla, že to zkusím. Člověk by měl umět přijímat a zkoušet nové. Jako já v tomto případě, kdy jsem si poprvé zkusila spolupráci na blogu s firmou.

Jazyky

28. dubna 2018 v 13:21 | Hemitson
Nedávno jsem viděla jeden skvělý obrázek na kterém bylo napsáno, jak je úžasné, když vám cizí slova dávají stejný smysl jako ve vašem rodném jazyce. To mě donutilo zamyslet se nad tím hlouběji.

Odkud jazyk pochází? Jak vznikl? Jak vlastně vznikly všechny jazyky na světě? Když teď odbočím od stavění Babylonské věže. Zamysleli jste se nad tím někdo hlouběji? Přiznám se, že jsem věřící, ale člověk si musí klást otázky, aby se dozvěděl a naučil se novým věcem.


Dělala jsem různé výzkumy a představovala si, jak vám v tomhle článku řeknu jeden závěr, ale ono nic. Nikdo přesně neví, jak jazyk vznikl. Existují jen teorie a vlastně to tak nějak dává i smysl.

První zkušenost s výstavou psů

15. dubna 2018 v 14:07 | Hemitson
Zdravím vás všechny u dnešního nového článku, který se bude týkat psů. Jak už někteří možná víte, miluju pejsky a před rokem jsem si koupila psa Sheltie, který mi úplně změnil život. Poznala jsem skvělé lidi, kteří se stali mou pejskařskou rodinou a získala hodně nových zážitků a zkušeností.

Jedna z nich se týká výstavy, o které bych vám ráda povyprávěla.

quotes image

Návštěva divadla - Hamlet

8. dubna 2018 v 14:57 | Hemitson
Asi měsíc zpátky jsem měla šílené nutkání navštívit divadlo a Prahu, takže nejlíp nějaké představení rovnou tam. To mi ale momentálně vůbec nevychází, jelikož bydlím ne úplně blízko.

Každopádně jsem se týden na to dozvěděla, že k nám do Slezska zavítá rodák z Bohumína Patrik Děrgel jako Hamlet. A pak, že nám život občas nepřihrává do karet.

Kdo by neznal Hamleta? Slavné dílo od stejného autora, který napsal ještě slavnějšího Romea a Julii. Williama Shakespeara.

více v celém článku

Jaro

1. dubna 2018 v 0:14 | Hemitson

Přeju vám všem krásný den a příjemné Velikonoce. Doufám, že si všichni užíváte oddéchového času, kdy můžeme načerpat energii a můžete se radovat ze sluníčka.

Pokud můj blog čtete pravidelněji, tak jste si možná všimli, že jsem psala články o podzimu a zimě, proto nejspíš nebude překvapením, že dneska přicházím právě s tímto článkem. Snažila jsem se opět vybrat pár věcí, které mě dokážou na jaře okouzlit a inspirovat tím tak i vás. Příjemné čtení!

Ideál krásy? Akné = nechutnost?

24. března 2018 v 13:07 | Hemitson
Žijeme ve 21. století, kdy se všichni snaží šířit sebelásku, ale jakmile se na scéně objeví něco méně perfektního, začne se šířit obrovská vlna nevole. Všichni požadují, aby se na obrazovkách neukazovaly pouze dokonalosti, ale nedokážou se smířit s tím, když se na internetu (a nejen tam) objeví něco, co je zcela normální a lidské, tak co vlastně chtějí?

K tomuhle článku mě inspirovala fotka Justina Biebera, kterou jsem zahledla na Twitteru a následná diskuze pod fotkou. Je to absolutně k nepochopení.


Nejsem Justinova fanynka, ale tohle by mě jednoduše nenechalo chladnou, i kdyby na tom místě byl kdokoliv jiný. Copak nemá právo ukázat se na veřejnosti takový jaký je bez toho aniž by ho jiní lidé odsoudili, když je to celebrita? Je to přece člověk a nikde není zakázáno, aby se celebrity s akné nemohly objevovat na veřejnosti, tak proč tyhle rekce?

Akné se může objevit z několika důvodů. Hormony, slabá imunita, genetika, stres, léky a v případě celebrit bych si tipla i styl života, kdy cestují z místa na místo velmi často, čiže častá změna klimatu nemusí být vždy dobrá.

Afrika a problematika slonů

16. března 2018 v 19:50 | Hemitson
Nedávno jsem se zůčastnila velice zajímavé přednášky, která se týkala problematiky zabíjení slonů v Africe a jelikož mě to zaujalo a dohnalo k přemýšlení, rozhodla jsem se sepsat článek právě s touto tématikou. Věřím, že se o tomhle musí dozvědět, co nejvíce lidí.

Přednášel Arthur F. Sniegon, který se svými přáteli založil neziskovou organizaci jménem save-elephants bojující proti zabíjení slonů především ve Střední Africe. Co mě nejvíce zarazilo bylo, že se dá podle všeho dostat v Africe k nelegální slonovině opravdu snadno.

30 000. Když vám píšu tohle číslo, běhá mi mráz po zádech. Je to totiž počet slonů zabitých ročně v Africe, jestli ne více. Všechno především kvůli poptávce po slonovině v Asii. Okolo 100 zabitých slonů denně.
Nevinná a krásná stvoření přicházejí o život kvůli sobeckým lidem. "Slon býval králem Savany a dnes je z něj štvaná zvěř." To je něco, co by se na tomto světě dít nemělo.

Nejdříve byli lidmi vyhubeni severoafričtí sloni.
Ještě ve čtyřicátých letech dvacátého století žilo v Africe 5 - 10 milionů slonů. Na počátku osmdesátých let toto číslo kleslo na přibližně 1 300 000 a na 700 000 na konci osmdesátých let. Dnes žije v celé Africe asi jen 450 000.
Existují dva druhy afrických slonů - slon pralesní:


a slon savanový, kteří se oba liší způsobem života i tělesnou stavbou.

Seriály, které momentálně sleduju

10. března 2018 v 18:23 | Hemitson
Zdravím váš všechny u dnešního článku zaměřený na seriály. Tentokrát, ale pouze na ty, které sleduju.
Opět se můžete nechat inspirovat a zároveň mi můžete do komentářů napsat ty vaše.

Související obrázek

Nejspíš nebude žádné překvapení, když začnu právě tímto seriálem. Neznám moc lidí, kteří by na něj alespoň jednou nenarazili. Za mě byla první série o něco lepší, méně profláklá a zajímavá, co se týče příběhu. Druhá má o něco více zvratů, ale už to nemám takové, že bych se nemohla dočkat dalšího dílu. Spíš bych řekla, že na to teď koukám hlavně kvůli obsazení a hereckým výkonům, které ze sebe dávají.
Každopádně, kdybych se měla vrátit zpátky, tak absolutně nelituju, že jsem seriál, který začal vraždou známého kluka na střední, začala sledovat.
Hodnocení: 9/10

Betty, riverdale, and jughead jones image
(více v celém článku)

Jak relaxovat

25. února 2018 v 17:47 | Hemitson
Zdravím vás u dnešního článku zaměřeného na krásné a mně osobně příjemné téma, protože kdo nerad relaxuje? K mému překvapení jsem se ve svém životě setkala s lidmi, kteří to neumí a pořád musí využívat svůj čas k nějaké práci, proto se jim později stává, že mají úzkosti, jsou přepracovaní a unavení, což podle mě není vůbec zdravé pro tělo. Všichni si jednou za čas musíme odpočinout a já dnes přicházím s tipy, co můžete dělat. Navíc pro nás bloggery to může být chvíle, jak načerpat nápady pro naše články.

1. Pohodlné oblečení
Netuším, jak to máte nastavené doma třeba vy, ale v naší domácnosti existuje tzv. oblečení 'na doma'. Většinou jsou to pohodlné tepláky a trika, které nenosíme na veřejnost. Je to takový první způsob, jak se správně naladit, protože v úplých ryflích to určitě nepůjde.

book, coffee, and cozy image

Jak mi migréna ovlivňuje život

9. února 2018 v 20:10 | Hemitson
Protože se čím dál, tím více častěji setkávám s lidmi, kteří ani zdaleka netuší, co to migréna je nebo naopak dělají chytré a popisují, že je to nic a pouhý výplod fantazie, rozhodla jsem se tomuto tématu věnovat dnešní článek. K lidem, kterým bych to ráda vytiskla velkým písmem a vrazila do ruky, se to sice nedostane, ale třeba si rádi počtou lidé s podobným problémem.

Mé problémy začaly už v dětství. Mohlo mi být takových 6 let, když jsem začala pociťovat první bolesti hlavy. Na mé opakované stížnosti se mi dostalo pouhé rady, abych se pořádně napila, že to přejde. Samozřejmě nepřešlo, proto začalo neustálé běhání po doktorech. Prošla jsem neskutečným množstvím vyšetření, ale na nic nepřišli. Tak jsem si postupně, jak šel čas, na bolest zvykla, protože mi nezbývalo nic jiného.
Přibližně v sedmé třídě se to začalo stupňovat. Pamatuji si do detailu na to, jak mě záchvaty začaly otravovat i ve škole. Nejhorší je to, že nikdy netušíte, kdy přijde. Já osobně jsem do dneška nezjistila ani můj spouštěč. Došlo to tedy do bodu, kdy se objevila migréna a začala se oznamovat 'blikáním v oku' neboli jakýmisi záblesky. Dost nepříjemná věc, kterou nikomu nepřeji zažít. Pak už to začíná.... bolest v oblasti čela- kolikrát mám pocit, že je to přímo uprostřed mé hlavy. Jakoby vás v hlavě někdo dokola mlátil. Veškerý zvuk je pro vás nepřítel a mně dokonce vadí velké množství světla. Po tomhle případě různých mžitek, kdy vidím docela dost špatně a po točení a bolesti hlavy se přidává nevolnost. V osmé a deváté třídě si už můj učitel a dokonce i ředitel zvykli na to, že mi bývá špatně a odváželi mě domů. Ze začátku jsem jim byla vděčná, protože v tu chvíli mě zachránili, ale postupně, kdy se to opakovalo a cestu k nám znali nazpaměť, jsem se začala cítit špatně. Byl to vnitřní pocit a jediné, co jsem si říkala na uklidnění byla věta, že za to nemůžu a nedokážu to zastavit.
Po příjezdu domů jsem byla ráda, když jsem se trefila klíčem do zámku a zamkla za sebou. Dalším nepřítelem pro mě byly schody do druhého patra, kde mám pokoj. Když jsem se konečně vyškrábala do patra a došla k posteli, zmohla jsem se na pouhé ulehnutí a spánek. Věci, které jsem potřebovala k životu byla tma a spánek.
Většinou to trvalo několik dní a dalo to na měsíc pokoj. Momentálně jsem v třeťáku na střední. Minulý rok jsem si myslela, že to třeba přešlo opět pouze na bolest hlavy, ale mýlila jsem se. Stalo se to zase, v ještě horší podobě.
Nejvtipnější na tom všem je, že má doktorka mi nepomohla, a když jsem jí na otázku: "Co na to berete a pomáhá vám?" odpověděla název tabletek- zmohla se pouze na: "To budu předepisovat ostatním." Tudíž jsem v tom sama.
Letos jakoby se opakovala má minulost, čeká mě spousty vyšetření, ať už EEG, sono nebo magnetická resonance, nakonec mi stejně dají pět popsaných A4 a k tomu žádné vysvětlení.

Pamatuju si na dny, kdy jsem se tak moc bála, že se to zrovna dneska objeví a vzala si jen tak preventivně tabletku, což je velká chyba. Jenže, když mám naplánováno něco důležitého a migréna se dostaví, jsem absolutně nepoužitelná, proto si jen vždycky přeju, aby mi dala pokoj. Jen jsem ráda za ty dny, kdy jsem v pohodě.

Tímto jsem vám doufám aspoň trošku nastínila, co vlastně takoví lidé cítí. Není to psáno za účelem vzbuzovat lítost, ale pouze dát ostatním vědět o co vlastně jde a vyvrátit fakt, že je migréna vymyšlená. Samozřejmě u každého člověka se to projevuje jinak. Někdo to má silnější, někdo slabší.

A taková poznámka na závěr: Velká bolest hlavy opravdu není migréna.

Související obrázek

Má cesta k řidičáku

25. ledna 2018 v 15:05 | Hemitson
Už jsem tomu ani neveřila, ale po čtyřech měsících jsem se rozhodla sepsat článek o mých chvílích strávených v autoškole. Jak to probíhalo a jaké byly mé zkoušky se dozvíte v tomto článku!

Související obrázek

Cestovatelský „bucket list“ #1

19. ledna 2018 v 17:55 | Hemitson
Související obrázek

V mém okolí žije spousty lidí, kteří rádi poznávají nová místa a chtějí cestovat. Pokaždé, když se s nimi bavím na toto téma, nedokážou říct jen jedno místo, které chtějí navštívit ze všeho nejvíc a není se čemu divit! Naše Země dominuje nádhernými místy, a protože ani já se nijak od těchto lidí neliším a také nedokážu vybrat pouze jedno místo, rozhodla jsem se napsat článek o mém cestovatelském snu. Doufám, že se bude líbit! Související obrázek

(Na začátek chci upozornit, že to nebude nijak naskládané podle oblíbenosti- to snad ani nejde- ale podle toho, jaké místo mě zrovna napadlo.)

1. Švedsko (Dánsko, Norsko)
Začněme například touhle nádhernou zemí, kterou mám v plánu navštívit už letos a to Švédskem. Nemůžu se dočkat až uvidím tu krásu na vlastní oči a poznám jací jsou lidi, kteří tam žijou. Jsem zvědavá na Stockholm, ale samozřejmě ne jen na město.Související obrázek

Zmínila jsem i Norsko a Dánsko. Další dvě překrásné země severu. Nebudu se tajit tím, že právě severní země mě lákají více než ty jižní- teď mě nechytejte úplně za slovo, protože i ty jižní mě lákají, ale co si budeme, sever mě okouzlil o malilinko více.

Podívejte se na následující fotku:

magazin.cz


A mým rozhodně největším snem je jednou vidět polářní záři. Na fotce můžete vidět záři v městě Tromsø.

Výsledek obrázku pro Tromso

A dále tady máme úchvatnou Kodaň v Dánsku!

Výsledek obrázku pro kodaň

Co mě naučil rok 2017

31. prosince 2017 v 0:51 | Hemitson
Rok 2017 už je skoro za náma, což je vlastně docela vtipné, protože si pamatuju živě na Silvestr 2016, kdy jsem se radovala, že přichází rok se 17 na konci, protože 17 je mé číslo. Tenhle rok mě dost naučil a já toho hodlám využít do dalšího roku, protože člověk má na sobě neustále pracovat, aby se stal lepším, jak pro sebe, tak i pro své okolí.

2018, article, and christmas image
(klik na C. Č.)

Zima

29. listopadu 2017 v 17:21 | Hemitson
Haune Ees

Ještě sice stále není zima, ale počasí venku už se tak pomalu začíná chovat. Psaní článku o podzimu jsem si docela užila, a tak mě napadlo pomalu začít sepisovat i něco o zimě. Vzniklo z toho zase několik tipů na to, co v zimě dělat a jak se naladit na Vánoce. Doufám, že si článek užijete!

Jarní závitky, vajíčková pomazánka, listopadová výzva a koncert skupiny Kabát?

5. listopadu 2017 v 15:20 | Hemitson
Zdravím všechny u nového článku! Dneska trochu netradiční a kratší, ale i přesto doufám, že vás nijak neodradím.

9 znaků nejlepšího přátelství

29. října 2017 v 20:21 | Hemitson
Nejlepší přátelé. Co si pod tímto pojmem vlastně představit? To se budu snažit popsat v dnešním článku.
Myslím, že skoro všichni z nás máme toho jednoho člověka, který je k nám tak připoután, že už ho vnímáme jako člena rodiny a pomalu to tak mají i naši rodiče. Nejlepší přátelé spolu někdy nemusí mluvit dny, týdny a i přesto jsou spolu, a když se zase uvidí, tak mluví, jako kdyby nikdy nepřestali. Tohle vidím i na sobě a mé nejlepší kamarádce.

starbucks, best friends, and friends image

Lidské vztahy/ komunikace

1. října 2017 v 12:20 | Hemitson
\Please Don't Take My Man*

Neptejte se mě, co mě vedlo k sepsání tohohle článku, ale myslím si, že je to dost důležité téma, kterému se nevěnuje moc velká pozornost. Je to trochu 'vážnější' téma, tak doufám, že vás to nijak nevyžene z tohohle blogu.

alone, cry, and poem image
(více v c.č.)

Podzim

23. září 2017 v 15:56 | Hemitson
Adlery Pro Regular
Nastává pro mnohé z vás oblíbená část roku, atak jsem si řekla, že sepíšu nějaký článek právě na toto téma. Ať už objevíte tipy, co na podzim dělat, filmy nebo dokonce nějaký podzimní playlist, doufám, že se vám článek bude líbit!

autumn, fall, and fire image

Cestování

10. září 2017 v 12:26 | Hemitson
A erfeclac
Zdravím vás po týdnu u nového článku, který bude nabitý zejména mýma pocitama ohledně cestování a mými momentálně největšími sny a plány, co se toho týkají. Zatím jsem neměla možnost procestovat hodně zemí. Byla jsem pouze v Anglii a Německu, když nepočítám Slovensko a Polsko. Ono totiž mí rodiče byli vždycky zastánci toho, že máme poznat nejdřív krásy naší země. Trvalo to tedy do minulého roku a teď se mi konečně začíná pomalu plnit sen. (doufám, že to nijak nezakřiknu)

adventure, europe, and Big Ben image

Škola

1. září 2017 v 5:00 | Hemitson
The Illusion of Beauty Regular

Škola, škola a zase ta škola. Pro mnohé z nás, skoro až sprosté slovo, kterého se všichni bojíme. Já sama ji absolutně nesnáším, ale řekla jsem si, že letos musím opravdu zamakat, a tak jsem si řekla, že do tohohle článku napíšu pár tipů, které by se vám možná mohly hodit.

iphone, study, and school image

Seznam věcí, které chci za svůj život stihnout

28. srpna 2017 v 22:57 | Hemitson
The Illusion of Beauty Regular

Nevím jestli jsem to někde viděla, ale jednoduše jsem si říkala, že by bylo fajn si něco takového sepsat na svůj blog. Vám to nejspíš nic neřekne, ale nebojde se, v pátek nebo v sobotu chystám článek, bohůžel s tématem školy, ale nic takového jako Back to shool to určitě nebude, protože sama takové články/videa nesnáším. Ono, když to člověk vidí už v Červenci, tak si říká jestli jsou ti lidi normální. :-D Seznam si budu doplňovat postupně, takže tady toho ze začátku nebude nijak moc.

1. Udělat řidičák
2. Vystavit svého psa na výstavě
3. Naučit psa agility
4. Mít celé kino pro sebe a někoho blízkého
5. Navštívit Čínu
6. Navštívit Canadu
7. Navštívit Španělsko
8. Procestovat celý svět (došlo mi, že to bude rychlejší napsat takhle :-D)
9. Úspěšně odmaturovat a dostat se na vysokou
10. Najít si práci, která mě bude bavit
11. Pořídit si koně
12. Pořídit si druhého psa
13. Najít si kluka u kterého si budu jistá tím, co cítím
14. Zkouknout s ním znovu všechny řady Game of Thrones
15. Mít svatbu na zámku
16. Naučit se francouzsky
17. Zlepšit se ve španělštině
18. Získat certifikát z Angličtiny
19. Bydlet aspoň nějakou část života mimo ČR
20. Udělat rodiče pyšnýma
21. Jít na koncert 5SOS, Simple Plan a Shawna Mendese
22. Zažít znovu koncert Imagine Dragons
23. Mít velkou místnost pouze s knihama
24. Uchovnit psa

Ženy, dívky

23. srpna 2017 v 20:05 | Hemitson
Znám nesčetně mnoho žen i dívek, které mají tendenci se neustále podceňovat a urážet. Ani já nejsem vyjímka, ale narodily jsme se takové jaké jsme a musíme se naučit milovat samy sebe, jinak nemůžeme šířit lásku dál. Proto jsem se rozhodla sepsat dnešní článek.

quote, love, and book image

Staré věci

20. srpna 2017 v 13:13 | Hemitson
Nedávno jsem se pozastavila nad myšlenkou, která mě donutila pořádně přemýšlet a následně sepsat i tenhle poměrně kratičký článek. Jedná se o to, že jsem několik dní zpátky myslela na to, že bych prodala některé věci, které už třeba nepotřebuju.

books, cafe, and coffe image
(více v C.Č.)

Seriály

14. srpna 2017 v 18:36 | Hemitson

Zdravím vás všechny u nového článku a jelikož jsem šílený závislák na seriálech, rozhodla jsem se napsat článek zrovna o nich a podělit se tak s váma třeba o nějaké tipy! :-)

Budu se snažit vypsat sem několik mých oblíbených, ale třeba i ty méně oblíbené, protože 100 lidí= 100 chutí, no však to znáte. Pojďme rovnou na věc!

Ani si přesně nepamatuju, kdy má závislost na seriálech začala, ujíždím na nich odmalička- pokud můžeme počítat série Pokémonů, W.I.T.C.H. nebo Strážce vesmíru- myslím, že se to tak jmenovalo. :-D Už jako malá jsem toho sledovala hodně, ale tyhle seriály vám sem vypisovat opravdu nebudu. To jen tak pro doplnění. :-D
Více v C.Č.

Život se psem

12. srpna 2017 v 14:03 | Hemitson
Jsou to přibližně 4 měsíce, co se mi život po pořízení mého prvního vlastního pejska nehorázně změnil a mohu říct, že i přes některé nevýhody- hlavně chlupy, je to pouze k lepšímu! Psa u domu jsme mívali vždycky, takže vlastně ani pořádně nevím jaké je to psa nemít, ale ani jednou nebyl úplně můj a vždycky to byl pejsek, který měl místo u boudy nebo na zahradě... Tudíž jsem se rozhodla sepsat pár věcí, jaké je to žít se psem v domě a u některých i mou představu, která se občas hned na začátku nenaplňuje. :-)

1. Už NIKDY nebudete chodit na záchod sami
Aspoň v mém případě to tak platí. Pokaždé, když si chci odskočit, můj pejsek běží oddaně za mnou a zkuste si ho zavřít za dveřmi, když na vás tak miloučce kouká, to jednoduše nejde!
Když se odcházím večer sprchovat, dělám to takticky, protože do sprchy se mnou opravdu nemůže. :-D Proto mu dávám najíst, aby mi ho nebylo líto, jak stojí nedočkavě za dveřmi= ale co si budem, granule sní během chvilky- hlavně, když se mu přidá i maso a už zase čeká až konečně vylezu. To je pak radosti!
(Více v C.Č.)
 
 

Reklama