Psi

Štěstí nekoupíš? Co zvážit při pořizování psa?

21. srpna 2018 v 21:09 | Hemitson
Včera jsem zažila, tak moc sluníčkový den, až tomu sama skoro nevěřím!
Fenka mé kamarádky dva měsíce zpět přivedla na svět devět rozkošných malých bílých kuliček Bílého švýcarského ovčáka. A to bych nebyla já, abych se na ně nezajela s mým pejskem podívat.
Byla to příjemná zkušenost pro nás oba a samozřejmě, že se nám ani jednomu nechtělo jet zpět domů.


Teď ale k té hlavní věci. Chvíli jsme se dostaly k otázce ceny - jelikož mají ještě volnou fenku a pejska a zrovna, když jsem u nich byla, tak jim na pejska psali zájemci. Bohužel couvli, když se dozvěděli cenu. To mě donutilo zamyslet se nad tím, co ti lidi tedy vlastně chtějí?
Možná budu v dnešním článku znít poněkud ostřeji, ale myslím to jen dobře.

První zkušenost s výstavou psů

15. dubna 2018 v 14:07 | Hemitson
Zdravím vás všechny u dnešního nového článku, který se bude týkat psů. Jak už někteří možná víte, miluju pejsky a před rokem jsem si koupila psa Sheltie, který mi úplně změnil život. Poznala jsem skvělé lidi, kteří se stali mou pejskařskou rodinou a získala hodně nových zážitků a zkušeností.

Jedna z nich se týká výstavy, o které bych vám ráda povyprávěla.

quotes image

DOGSIE #psiradost

16. února 2018 v 18:40 | Hemitson
Zdravím vás všechny u nového článku, ve kterém se vám pokusím přiblížit jeden skvělý projekt spojený s pejsky.

Jedná se o DOGSIE (#psiradost), které vzniklo v létě roku 2016 a jako boj proti přeplněným stavům českých útulků a množírnám to napadlo dva sympatické kluky Tomáše a Matyáše.
Pojmuto je to formou balíčku 1x za měsíc, takže vlastně něco jako časopis pro nás lidi.
Nejenže zajistíte svému hafanovi pravidelný přísun dobrot, hraček a samozřejmě radosti z nových věcí, ale pomůžete tak i dobré věci, protože z každého balíčku putuje 20% výdělku na pomoc psům v nouzi!
Navíc objevíte nové hračky a pamlsky, které by vás třeba ani nenapadly mazlíkovi koupit. Můžu potvrdit! 😅 A dalším bonusem je, že nemusíte běhat nikde po obchodech a dokonce si tak i vy užijete společně s pejskem moment zvědavosti copak hafanovi asi zrovna nadělili.


Jak jsem se dostala k DOGSIE?

Já sama se o projektu dozvěděla teprve kolem Vánoc minulého roku při surfování po internetu a už tehdy mě to zaujalo, proto jsem ráda, že jsem se tomu mému puberťákovi rozhodla koupit tento balíček k jeho únorovým prvním narozeninám. A proto vznikl tento článek. Ráda bych to dostala k více pejskařům a zároveň se s vámi chci podělit o dojmy, které jsme měli my a co se v únorovém balíčku vlastně nacházelo.

Život se psem

12. srpna 2017 v 14:03 | Hemitson
Jsou to přibližně 4 měsíce, co se mi život po pořízení mého prvního vlastního pejska nehorázně změnil a mohu říct, že i přes některé nevýhody- hlavně chlupy, je to pouze k lepšímu! Psa u domu jsme mívali vždycky, takže vlastně ani pořádně nevím jaké je to psa nemít, ale ani jednou nebyl úplně můj a vždycky to byl pejsek, který měl místo u boudy nebo na zahradě... Tudíž jsem se rozhodla sepsat pár věcí, jaké je to žít se psem v domě a u některých i mou představu, která se občas hned na začátku nenaplňuje. :-)

1. Už NIKDY nebudete chodit na záchod sami
Aspoň v mém případě to tak platí. Pokaždé, když si chci odskočit, můj pejsek běží oddaně za mnou a zkuste si ho zavřít za dveřmi, když na vás tak miloučce kouká, to jednoduše nejde!
Když se odcházím večer sprchovat, dělám to takticky, protože do sprchy se mnou opravdu nemůže. :-D Proto mu dávám najíst, aby mi ho nebylo líto, jak stojí nedočkavě za dveřmi= ale co si budem, granule sní během chvilky- hlavně, když se mu přidá i maso a už zase čeká až konečně vylezu. To je pak radosti!
(Více v C.Č.)
 
 

Reklama