Recenze na knihy

Recenze: HP a Vězeň z Azkabanu- J. K. Rowling

3. února 2018 v 23:02 | Hemitson
Výsledek obrázku pro harry potter a vězeň z azkabanu 2017
Název: Harry Potter a vězeň z Azkabanu
Název v originále: Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Autorka: Joanne Kathleen Rowlingová
Žánr: fantasy, dobrodružná
Překlad: Vladimír Medek
Nakladatelství: Albatros, 2017

Jelikož jsem neskutečný fanda Harryho Pottera a nedávno jsem četla opět můj oblíbený díl, připravila jsem si pro vás dnes recenzi právě na tuto knihu a to Vězně z Azkabanu!
Abych to uvedla na pravou míru, Harry se v této knize vypravuje již potřetí do svého "domova" a to do školy čar a kouzel- Bradavic. Upřímně mu docela závidím.
Výsledek obrázku pro emoji png

A proč je zrovna tato kniha mou nejoblíbenější ze série? Na to existuje odpověď ve formě zrekapitulování děje (byla snaha to pojmout neurčitou formou, ať nic nevyzradím):
Harry se zde více seznamuje s minulostí svých rodičů. Zjišťuje, kdo byli jejich kamarádi, kdo je zradil a dokonce koho určili jeho kmotrem. V knize se setkáváme s bubáky, ale co je hlavní tak s mozkomory a novým kouzlem expecto patronum! Je toho však ještě víc- například, když Ron zjistí, co je jeho krysa vlastně zač, nebo když si Harry s Hermionou stihnou trochu pohrát s časem, přičemž zažijí dostatečné množství dobrodružství a neobejde se to ani bez překážek.

Související obrázek
(více v celém článku)

Recenze: Bez naděje- Colleen Hoover

17. srpna 2017 v 19:42 | Hemitson
Název: Bez naděje
Originální název: Hopeless
Autorka: Colleen Hoover
Žánr: romantika, drama
Překlad: Jana Jašová
Nakladatelství: YOLI, 2014


Mám tady před sebou skvělou knížku s názvem Bez naděje od úžasné autorky Colleen Hoover, kterou jsem přečetla tak 3x a určitě ne naposledy!
Ve zkratce je to příběh o dívce se jménem Sky, která bydlí u své adoptivní matky Karen, kde jsou dvě hlavní podmínky- nemají žádné připojení k internetu, dokonce ani televizi a to, že jí celý život učí doma, což se samozřejmě Sky nelíbí. Po měsící přemlouvání, do kterého se zapojila i její kamarádka Six, se jim Karen podařilo přemluvit a zapíše ji do posledního ročníku na střední. Po prvním dni školy narazí na beznadějného kluka Deana Holdera, který se jí hned na první pohled zalíbí. Jeho pověst ho trochu předchází, ale i přestože je Sky z prvního setkání vyděšená, začnou se postupem času vídat... Je tady však jedna zásadní otázka a to ta, jestli se Holder objevil v jejím životě náhodou nebo je za tím něco víc?
(více v C. Č.)
 
 

Reklama