Recenze na knihy

Recenze: Tvář vody - Guillermo Del Toro, Daniel Kraus

7. července 2018 v 21:49 | Hemitson
Musím hned na začátek říct, že takový nápad, který byl obsažen v knize, již vám budu dnes recenzovat, jsem ještě nikde jinde neviděla/neslyšela. A co je víc, než originální děj?

Název: Tvář vody
Název v originálu: The Shape of Water
Autor: Guillermo Del Toro, Daniel Kraus
Překlad: Filip Drlík
Nakladatelství: Host, 2018

Vlastními slovy bych děj shrnula jako neobyčejnou lásku mezi ženou a tvorem, který si jen svou existencí dokáže každého získat. Tedy skoro každého, kdo má cit pro přírodu a vzácnost, kterou tento tvor představuje. Jenže to bychom nebyli my lidé, kdybychom se tak krásného posledního tvora na naší planetě nepokusili chytit a zničit...

Jenže vlastně tak nějak díky této hamižnosti ho poznala Elisa, uklízečka v Occamově středisku. A protože vám nechci více prozrazovat, právě tím to tak nějak všechno začíná.

S láskou tě nenávidím

6. května 2018 v 17:31 | Hemitson
Název: S láskou tě nenávidím
Název v originálu: Because You Love to Hate Me
Sestavila Ameriie
Překlad: Tomáš Bíla
Nakladatelství: CooBoo, 2018

Konečně jsem se dostala k napsání nové recenze a jsem ráda, že je to zrovna tato kniha 13ti povídek o ničemnosti. Ve zkratce v ní najdete povídky od 13ti různých autorů, kteří vám představí padouchy v trochu jiném světle až vám jich nakonec bude možná i trochu líto.

Já osobně se o této knize dozvěděla teprve v knihkupectví, kde zůstal poslední výtisk a doslova hned na první pohled mě dostal. "Nesuď knihu podle obalu." Já vím, jenže u téhle knihy to jednoduše nejde. Tak povedou obálku jsem už dlouho neviděla, a když jsem si přečetla informace, co v sobě tato kniha skrývá, neváhala jsem ani chvíli a koupila jsem ji. Jaká byla se dočtete v článku.

Recenze: HP a Vězeň z Azkabanu- J. K. Rowling

3. února 2018 v 23:02 | Hemitson
Výsledek obrázku pro harry potter a vězeň z azkabanu 2017
Název: Harry Potter a vězeň z Azkabanu
Název v originále: Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Autorka: Joanne Kathleen Rowlingová
Žánr: fantasy, dobrodružná
Překlad: Vladimír Medek
Nakladatelství: Albatros, 2017

Jelikož jsem neskutečný fanda Harryho Pottera a nedávno jsem četla opět můj oblíbený díl, připravila jsem si pro vás dnes recenzi právě na tuto knihu a to Vězně z Azkabanu!
Abych to uvedla na pravou míru, Harry se v této knize vypravuje již potřetí do svého "domova" a to do školy čar a kouzel- Bradavic. Upřímně mu docela závidím.
Výsledek obrázku pro emoji png

A proč je zrovna tato kniha mou nejoblíbenější ze série? Na to existuje odpověď ve formě zrekapitulování děje (byla snaha to pojmout neurčitou formou, ať nic nevyzradím):
Harry se zde více seznamuje s minulostí svých rodičů. Zjišťuje, kdo byli jejich kamarádi, kdo je zradil a dokonce koho určili jeho kmotrem. V knize se setkáváme s bubáky, ale co je hlavní tak s mozkomory a novým kouzlem expecto patronum! Je toho však ještě víc- například, když Ron zjistí, co je jeho krysa vlastně zač, nebo když si Harry s Hermionou stihnou trochu pohrát s časem, přičemž zažijí dostatečné množství dobrodružství a neobejde se to ani bez překážek.

Související obrázek
(více v celém článku)

Recenze: Bez naděje- Colleen Hoover

17. srpna 2017 v 19:42 | Hemitson
Název: Bez naděje
Originální název: Hopeless
Autorka: Colleen Hoover
Žánr: romantika, drama
Překlad: Jana Jašová
Nakladatelství: YOLI, 2014


Mám tady před sebou skvělou knížku s názvem Bez naděje od úžasné autorky Colleen Hoover, kterou jsem přečetla tak 3x a určitě ne naposledy!
Ve zkratce je to příběh o dívce se jménem Sky, která bydlí u své adoptivní matky Karen, kde jsou dvě hlavní podmínky- nemají žádné připojení k internetu, dokonce ani televizi a to, že jí celý život učí doma, což se samozřejmě Sky nelíbí. Po měsící přemlouvání, do kterého se zapojila i její kamarádka Six, se jim Karen podařilo přemluvit a zapíše ji do posledního ročníku na střední. Po prvním dni školy narazí na beznadějného kluka Deana Holdera, který se jí hned na první pohled zalíbí. Jeho pověst ho trochu předchází, ale i přestože je Sky z prvního setkání vyděšená, začnou se postupem času vídat... Je tady však jedna zásadní otázka a to ta, jestli se Holder objevil v jejím životě náhodou nebo je za tím něco víc?
(více v C. Č.)
 
 

Reklama